Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




A kormány a kisebb településeknek is segítene

A megyei jogú városok után fejlesztési programot dolgoz ki a kormány a kisebb települések számára is - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Királyhegyesen.


A megyei jogú városok közül huszonegy településsel már megállapodott a kormány a fejlesztésekről - mondta Lázár János a Csongrád megyei községben tartott lakossági fórumán, mintegy százfős hallgatóság előtt. Hozzátette: a következő hónapokban a miniszterelnök ellátogat a maradék két városba.

A következő időszakban meg kell vizsgálni melyek azok a 10 és 50 ezer közötti lakosú városok, amelyek az oktatásban, a kultúrában vagy a gazdaságban kiemelt szerepet töltenek be. Ezekben érdemes speciális fejlesztési programot indítani - közölte a politikus.

A kormány szeretné, ha a települési önkormányzatokkal a fejlesztéspolitika területén újabb szövetséget tudna kötni, és ennek érdekében jelentős forrásokat is kész mozgósítani - hangsúlyozta Lázár János.

A térség országgyűlési képviselői posztját is betöltő politikus közölte, a fejlesztések nemcsak a városokat, hanem a nagyközségeket, falvakat is érintik. Hozzátette: a kormány különös figyelmet szentel az ezer fő alatti településekre, mint amilyen Királyhegyes is.

Pályázatok a helyi szereplőknek

A nemzetközi tapasztalatokat felhasználva olyan pályázatokra van szükség, amivel egyrészt lehetőségeket teremtenek a helyi szereplőknek, másrészt a kormányzati célkitűzések megvalósítása mellett az Európai Unió által meghatározott elvárások is teljesíthetők - mondta a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős államtitkára a helyi akciócsoportok Leader-konferenciáján Kecskeméten.

Kis Miklós Zsolt kiemelte: a helyi közösségek most bebizonyíthatják, hogy közös gondolkodással olyan stratégiákat képesek alkotni, amelyek mentén teljesülhet a vidéki életminőség jelentős javulását célzó kormányzati szándék. Hozzátette: ehhez mindenképpen elengedhetetlen, hogy a helyi kisvállalkozások még versenyképesebbekké váljanak, valamint, hogy a helyi munkahelyek megőrzése mellett újakat is teremthessenek. A Leader-akciócsoportok révén lehívható források a vidéki térségekben élőknek biztos megélhetést nyújtva a helyben maradásra is ösztönözhetnek.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy az elmúlt időszakban a helyi akciócsoportok működését a megváltozott közös agrárpolitika mellett a jelentős átalakulást megélt vidékfejlesztési program és a finanszírozási háttér is nehezítette.

Viski József, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára elmondta, hogy több mint száz Leader-akciócsoport működik az országban, valamennyien helyi problémákra keresik a válaszokat, ugyanakkor különbözőségeiket jól mutatja, hogy a működési gondjaikat egymástól eltérő módon próbálták meg és tudták kezelni.

Közölte, hogy valamennyi akciócsoporttal megkötötték az együttműködési megállapodást vagy módosították a már meglévőt, és elkészültek a helyi fejlesztési stratégiák is. Jelenleg a 2017. január 1-je óta kifizető Magyar Államkincstárnál azoknak a felületeknek a kialakítása zajlik, ahol a helyi akciócsoportok beadhatják kifizetési kérelmeiket. A tervek szerint legkésőbb áprilisban az elbírálás folyamata is megkezdődhet.

Munkatársunktól/MTI